Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem

O fundacji

Fundacja I SEE YOU powstała w lipcu 2016 oku. Siedziba mieści się w Gdańsku jednakże zasięg działania obejmuje niemalże cały świat, między innymi Wielką Brytanię, Niemcy, Kanadę czy Stany Zjednoczone. Fundacja ma na celu szeroko pojętą pomoc osobom z dysfunkcją wzroku oraz ich rodzinom w codziennym funkcjonowaniu. Przez swoją działalność dąży do niwelacji barier zarówno architektonicznych jak i społecznych, adaptacji czyli dostosowania obiektów czy stanowisk dla osób z dysfunkcją wzroku. Prezesem Fundjacji jest Osoba z dużym uszczerbkiem analizatora wzroku, która całe swoje życie poświęciła badaniom dotyczącym funkcjonowania niewidomych i słabo widzących w naszym kraju oraz za granicą. Spostrzeżenia i wyniki badań zdecydowały o stworzeniu Fundacji o takim właśnie charakterze.

Marcelina Hernik
Prezes Fundacji
Mgr Pedagog, Nauczyciel Akademicki, Trener- Animator

Jestem osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności z tytułu dysfunkcji wzroku. Od urodzenia miałam problem z widzeniem . Kłopot z rozróżnianiem zbliżonych kolorów, trudności w czytaniu i rozpoznawaniu własnego pisma. Z czasem potykałam się o niemałe przedmioty, nie dostrzegałam stopni czy nierówności oraz przeszkód na drodze aż do momentu nie rozpoznawania osób i miejsc. Prawidłowa diagnoza została postawiona dość późno, bo już w dorosłym wieku zbyt późno by móc cokolwiek zdziałać w leczeniu. Całe swoje życie toczyłam walkę o poprawę swojego codziennego funkcjonowania o wyrównywanie szans w edukacji w instytucjach czy w pracy zawodowej. Doświadczyłam wielu przykrości i niejasnych przepisów prawnych, będących nieprzychylnymi dla osób niepełnosprawnych. Dzięki samozaparciu i wielu trudnym doświadczeniom życiowycm zdecydowałam się to zmieniać. Chcę aby Fundacja I SEE YOU działała przeciw wykluczeniu społecznemu osób niewidomych. Chcę edukować narody całego świata, że niewidomi czy słabo widzący są wartościowymi osobami, zdolnymi do samodzielnej egzystencji, do edukacji i pracy na najwyższym poziomie. Będę szkolić i tłumaczyć jaką codzienną walkę toczy każda osoba z dysfunkcją wzroku. Będę dążyć do kompleksowego wsparcia osób niewidomych i słabo widzących . Począwszy od samoobsługi przez edukację, autoprezentację, rehabilitację do uzyskania odpowiedniego stanowiska pracy i całkowitej samodzielności. Żyję po to, by widzieć i pokazywać świat innym.